برنامه لاغری با تردمیل در یک ماه

25/بهمن/1399 تردمیل - مقالات بدون دیدگاه

برنامه لاغری با تردمیل در یک ماه:یکی از وسائل تمرینی برای ورزش، آماده سازی و کم کردن وزن و لاغری مورد استفاده قرار می گیرد، تردمیل است. عده ای دوست دارند که وزن خود را سریع کم کنند و عده دیگری هم علاقمند هستند که به صورت منظم و برنامه دار از تردمیل برای لاغری استفاده کنند. در ادامه برنامه ای شش هفته ای کاهش وزن با تردمیل و توصیه هایی برای کم کردن کردن وزن به صورت سریع ارائه می شود. قبل از خرید تردیمل حتما برنامه های ورزشی و لاغری را بررسی کنید :

برنامه لاغری با تردمیل در یک ماه

پیش از شروع برنامه در نظر داشته باشید که باید ضربان قلب شما بین 75 تا 90 درصد مقدار هدفتان باشد. ماکزیمم ضربان قلب برای خانم ها و آقایان به صورت زیر به دست می آید:

  • ماکزیمم ضربان قلب خانم ها: سن آن ها – 226
  • ماکزیمم ضربان قلب خانم ها: سن آن ها – 220

ضمنا در نظر داشته باشید که برای افراد تازه کار، مهم است که اول بر روی موارد استقامتی خود کار کرده و سپس تمرین های شدید را انجام دهند.

هفته اول: تمرین ساده روی تردمیل

در طول هفته اول لازم نیست که زیاد فشار روی خود بیاورید. تمام آن چیزی که لازم دارید این است که موارد پایه ای را رعایت کنید و با برنامه آشنا شوید. با پیاده روی 10 دقیقه ای سبک روی تردمیل آغاز کنید تا با سطح آن آشنا شوید.شیب را در 0 تنظیم کنید با سرعت 1 مایل بر ساعت به مدت دو دقیقه روی آن راه بروید.پس از هر دو دقیقه، سرعت را یک مایل در ساعت افزایش دهید و به حداکثر سرعت 8 کیلومتر در ساعت برسید.با تکمیل 10 دقیقه، سرعت را به سرعت یک و نیمکیلومتر در ساعت کاهش دهید و 5 دقیقه روی آن راه بروید تا تمرین تمام شود.اگر می خواهید به جای 15 دقیقه 30 دقیقه تمرین کنید لازم است که با سرعت 2 شروع کرده و هر دو دقیقه 1 واحد سرعت را افزایش دهید تا به 11 کیلومتر بر ساعت برسید و سپس مجددا به سرعت دو برگردید.

برنامه لاغری با تردمیل در یک ماه

هفته دوم: تمرین تردمیل شیب دار

این هفته برنامه مقداری چالشی تر می شود و با تردمیل شیب دار شروع می شود.با راه رفتن سبک بر روی تردمیل با شیب 2 و با سرعت چهار و نیم کیلومتر در ساعت به مدت 5 دقیقه شروع کنید.سپس شیب را روی درجه 3 قرار داده و با سرعت 3.5 به مدت دو دقیقه ادامه دهید.هر دو دقیقه شیب را یک واحد افزایش داده و سرعت را نیم واحد بیشتر کنید تا به شیب 7 و سرعت 5.5 برسید.
به یاد داشته باشید که شیب هم مانند سرعت باید به آرامی کم شود.پس از پایان حداقل 5 دقیقه با سرعت کمتر از چهار و نیم کیلومتر در ساعت و در شیب 2 خود را سرد کنید.

هفته سوم: پیاده روی جانبی روی تردمیل

به غیر از کاهش وزن، کارهای دیگری هم می توانید انجام دهید که فوایدی مانند تقویت مفاصل باسن، ران و ساق ها را در پی داشته باشد.با یک پیاده روی سبک 5 دقیقه ای با سرعت 1 مایل در ساعت شروع کنید.هنگامی که گرم شدید، به سمت راست بچرخید و با سرعت 1.5 مایل در ساعت به مدت 1 دقیقه پیاده روی کنید. سپس همین کار را برای سمت چپ هم انجام دهید.پس از دو دقیقه راه رفتن جانبی، مجددا به سمت راست بچرخید و برای یک دقیقه با سرعت 2 مایل بر ساعت راه بروید. همین کار را برای سمت چپ هم مجددا انجام دهید.پس از این کار، رو به جلو شوید و با سرعت شش و نیم کیلومتر بر ساعت به مدت دو دقیقه شروع به دویدن نمایید.این فرایند را تکرار کنید تا 25 دقیقه تمرین روی تردمیل تمام شود. سرد کردن نهایی را نیز فراموش نکنید.

برنامه لاغری با تردمیل در یک ماه

هفته چهارم: پیاده روی و دویدن آهسته به صورت متناوب

در پایان هفته سوم به راحتی می توانید 30 دقیقه روی تردمیل ورزش کنید و حالا می توانید آن را به 45 الی 50 دقیقه هم افزایش دهید.در این تمرین، مجبور خواهید بود که حالت خود را بین پیاده روی سریع و دوین آهسته متناوبا عوض نمایید.با سرعت چهار و نیم کیلومتر در ساعت شروع کنید و سپس به آرامی سرعت را به 9/5 کیلومتر بر ساعت افزایش دهید تا شروع به دویدن کنید.
بعد از این نقطه فقط در صورتی سرعت را افزایش دهید که مطمئن باشید می توانید آن را کنترل کنید.بعد از 5 دقیقه دویدن آهسته به سرعتی برگردید که بتوانید 2 دقیقه پیاده روی سبک انجام دهید.سپس مجددا سرعت را زیاد کرده تا 5 دقیقه دویدن آهسته داشته باشید و بعد دوباره دو دقیقه پیاده روی سریع.این چرخه را تکرار کنید تا حداقل 45 الی 50 دقیقه روی تردمیل باشید.

هفته پنجم: دویدن سریع روی تردمیل

دویدن سریع و پرفشار به دلیل تاثیرش بر عملکرد ورزشی و نتایج سریعترش در کاهش وزن شناخته شده است.با 5 الی 7 دقیقه پیاده روی برای گرم کردن شروع کنید.هنگامی که به طور کامل گرم شدید، برای 20 ثانیه آینده با سرعت بدوید. هدف اصلی شما باید این باشد که به 80٪ تا90٪ ضربان قلب هدف برسیدپس از 20 ثانیه با سرعت دویدن، 2 دقیقه بعدی را به صورت سریع راه بروید.این چرخه را ادامه دهید تا به زمان کل 30 دقیقه برسید.

برنامه لاغری با تردمیل در یک ماه

هفته ششم: استفاده از تمام تکنیک های تردمیل

در طول هفته نهایی استفاده از تردمیل برای لاغری ، شما باید تمام روش های ذکر شده در بالا را در یک تمرین واحد قرار دهید. در این تمرین نیاز است که از یک کورنومتر کمک گرفته و یا این که از یک همکار بخواهید تا زمان را برای شما نگه دارد.با 5 دقیقه پیاده روی برای گرم کردن شروع کنید.سپس 2 دقیقه پیاده روی جانبی در هر سمت داشته باشید.

پس از اتمام پیاده روی، 10 ثانیه (حداکثر ضربان قلب 80 بین تا 85 درصد حداکثر ضربان) با سرعت بدوید و سپس 1 دقیقه پیاده روی سریع داشته باشید.این مرحله را حداقل پنج بار تکرار کنید.پس از هر چرخه می توانید شیب را دو واحد افزایش دهید.فراموش نکنید که برای کاهش فشار خون در پاها، پس از پایان تمرین 5 دقیقه خود را سرد کنید.

برچسب ها: استفاده از تمام تکنیک های تردمیل دویدن سریع روی تردمیل پیاده روی و دویدن آهسته به صورت متناوب پیاده روی جانبی روی تردمیل #پیاده روی جانبی روی تردمیل #تمرین تردمیل شیب دار #برنامه لاغری با تردمیل تمرین ساده روی تردمیل تمرین تردمیل شیب دار برنامه لاغری با تردمیل تجربه لاغری با تردمیل Slimming program with a treadmill in a month محاسبه سوزاندن کالری با تردمیل آموزش تصویری کار با تردمیل برنامه لاغری با تردمیل در یک ماهدیدگاه
دیدگاه شما :