چرا تردمیل صدا می دهد؟

29/بهمن/1399 تردمیل - مقالات بدون دیدگاه

چرا تردمیل صدا می دهد؟ همه ما با تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی آشنا هستیم و حداقل یک بار از هر کدام از این نوع تردمیل ها استفاده کرده ایم. با توجه به ممنوعیت های استفاده از باشگاه های ورزشی و فاصله گذاری اجتماعی، بهترین راه برای حفظ تناسب اندام و روتین ورزشی، خرید تردمیل خانگی است. داشتن تردمیل مخصوص خود در خانه یا آپارتمان راهی عالی برای سالم ماندن و سلامتی است. اما استفاده از تردمیل با سر و صدا همراه است. مخصوصا در آپارتمان های صدا به راحتی به طبقات کناری یا زیرین آزار و اذیت می رساند. در این مقاله به این موضوع می پردازیم که اولا چرا تردمیل صدا می دهد؟ دوما  چگونه صدای تردمیل را کاهش دهیم.

چرا تردمیل صدا می دهد؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود تردمیل شما سر و صدا ایجاد کند اما متداول ترین آنها عبارتند از:

تنظیم صحیح تسمه های تردمیل : این یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است باعث ایجاد صدا در تردمیل شما شود، مطمئن شوید که آیا تسمه ها مطابق با کتابچه راهنمای کاربر تنظیم شده اند یا خیر. هم چنین اگر تردمیل شما روی سطحی سطح نصب نشده باشد، تسمه ها می توانند از مسیر خارج شوند.

ممکن است موتور تردمیل مسدود شود : بیشتر اوقات با افزایش سن #تردمیل موتور می تواند به راحتی با گرد وغبار و آلودگی ها مسدود شود هم چنین از آنجا که تردمیل ها هنگام استفاده از آن ها الکتریسیته ساکن تولید می کنند، گرد و غبار، پرز و مو را به خود جذب می کنند. طبق دستورالعمل سازنده، تمیز کردن موتور به صورت روتین مهم است تا از تجمع زباله هایی که باعث اختلال در کار براش های موتور می شود ، جلوگیری کنید.

خرابی اجزای تردمیل : بعضی اوقات ممکن است اجزای اصلی تردمیل دچار اختلال شوند و باعث ایجاد صدای زیادی شود.

اگرچه این ها دلایل عمده ایجاد سروصدا در تردمیل است، اما همه علت ها را پوشش نمی دهند. اما در حال حاضر کارهای زیادی می توانید انجام دهید تا صدای تردمیل خود را کاهش دهید.

چرا تردمیل صدا می دهد؟

کاهش صدای تردمیل در آپارتمان

استفاده از تردمیل خانگی در کنار همه مزیت هایی که دارد، معایبی نیز دارد که مهم ترین آن اذیت و آزار واحد های کناری در زمان استفاده از تردمیل است. لذا بهترین و متداول ترین راه ها را برای کاهش صدا و لرزش تردمیل را در ادامه می خوانید.

 1. از تشک لاستیکی تردمیل استفاده کنید

این ممکن است پاسخی برای رفع تردمیل پر سر و صدا باشد ! سرمایه گذاری در تشک های لاستیکی تردمیل می تواند تفاوت زیادی در میزان سر و صدایی که تردمیل ایجاد می کند ایجاد کند.

آنچه باعث ایجاد حیرت در استفاده از تشک های لاستیکی تردمیل می شود این است که نه تنها باعث آرام شدن تردمیل ها می شود بلکه باعث کاهش لرزش ها و همچنین محافظت از پاها در برابر آسیب های مکانیکی خواهد شد.

 1. تردمیل خود را در محلی با موکت قرار دهید

وجود تردمیل بر روی سطح سیمانی یا کف چوبی می تواند سر و صدای زیادی ایجاد کند، راه حل خوبی برای این کار سرمایه گذاری در خرید فرش برای تردمیل شما است، هرچه ضخامت حصیر ضخامت بیشتری داشته باشد، توانایی جذب سر و صدا و لرزش بیشتری را خواهد داشت. در نتیجه، جابجایی مجدد تردمیل شما باعث کاهش چشمگیر صدا می شود.

 1. از پد های ایزوله تردمیل استفاده کنید

مشهود است که پدهای ایزوله تردمیل باعث کاهش چشمگیر صدای تردمیل می شوند. پد های ایزوله تردمیل پدهایی هستند که به طور خاص برای کاهش نویز و لرزش تردمیل طراحی شده اند و مانند یک معجزه کار می کنند.

استفاده از لنت های عایق بسیار ساده هستند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را در زیر هر گوشه تردمیل قرار دهید. این کار باعث کاهش چشمگیر صدای تردمیل در سالن بدن سازی، خانه یا آپارتمان شما می شود.

 1. موقعیت بهینه تردمیل در آپارتمان را بیابید

این مرحله فقط برای صاحبان خانه و آپارتمان اعمال می شود، برای یک سالن ورزشی تجاری، این بهترین گزینه نیست. موقعیتی که تردمیل خود را در آن قرار می دهید ممکن است بر میزان صدایی که می توانید در خارج از خانه یا آپارتمان خود بشنوید تأثیر بگذارد.

تاکتیک این است که تردمیل خود را در مرکز اتاق و دور از دیوار قرار دهید، این کار ممکن است یک چیز بدیهی به نظر برسد اما بسیار کارآمد است.

 1. روتین نگهداری تردمیل را رعایت کنید

این نکته ممکن است نکته ای واضح به نظر برسد اما خنده دار است که بسیاری از افراد نگهداری مناسب تردمیل خود را فراموش یا کاملاً نادیده می گیرند. این یکی از مهمترین کارهایی است که برای ادامه کار تردمیل به صورت عادی و روان انجام می شود.

چرا تردمیل صدا می دهد؟

برای تمیزکاری و نگهداری تردمیل باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • موتور تردمیل را به درستی تمیز کنید.
 • کمربندهای تردمیل را چرب کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که همه پیچ و مهره ها سفت هستند.

روغن کاری تردمیل

روغن کاری مناسب کمربند به شما در حفظ تردمیل در شرایط مطلوب و کاهش تعمیرات مورد نیاز در طول زمان کمک می کند. توصیه می کنیم تردمیل خود را هر سه ماه یکبار با استفاده از یک اونس روغن در هر برنامه روان کنید. هم چنین روغن کاری تردمیل می تواند باعث کاهش صدای تردمیل نیز شود. برای روغن کاری تردمیل مراحل زیر را طی کنید:

 • تردمیل خود را خاموش کنید و آن را از پریز برق جدا کنید.
 • در انتهای موتور تردمیل خود، دست خود را به زیر تسمه بلغزانید و باعث ایجاد جدایی بین عرشه و تسمه شوید.
 • لوله روانکاری را تا جایی که ممکن است به مرکز عرشه تردمیل نزدیک کنید.
 • در حالی که به آرامی به بطری فشار وارد می کنید، به آرامی اپلیکاتور را از مرکز به سمت لبه تسمه تردمیل حرکت دهید. تقریباً ½ اونس (1/8 بطری) را به قسمت زیرین تسمه بمالید.
 • مراحل 1-3 را در سمت مخالف تسمه تکرار کنید.
 • تردمیل را به برق وصل کنید، آن را روشن کنید و تردمیل را به مدت 3-5 دقیقه اجرا کنید تا روان کننده تردمیل به طور مساوی پراکنده شود.

ما به شما توصیه می کنیم بعد از هر بار استفاده تردمیل را تمیز کنید تا تردمیل تمیز و خشک بماند. گاهی می توان از شوینده ملایم برای از بین بردن تمام آلودگی ها برای تسمه، قسمت های رنگ شده و کنسول استفاده کرد.

صدای تردمیل نباید باعث استفاده نکردن از دستگاه و عدم رعایت روتین ورزشی شود. با راهکارهای بالا تا حد زیادی می توانید صدای تردمیل خود را کاهش دهید. اگر قصد خرید تردمیل خانگی را دارید، ایجاد سر و صدای کم نیز می تواند یکی از فاکتورهای شما باشد.

چرا تردمیل صدا می دهد؟

برچسب ها: The sound of a treadmill قیمت تردیمل صدای تردمیل #تردمیل کاهش صدای تردمیل در آپارتمان چرا تردمیل صدا می دهد؟دیدگاه
دیدگاه شما :