نحوه تنظیم تسمه تردمیل

18/اسفند/1399 تردمیل - مقالات بدون دیدگاه

بخشی از نگهداری تردمیل شما به نحوه تنظیم تسمه تردمیل برمی گردد. وقتی تسمه تردمیل شما از مسیر خارج شود یا شل شود، می تواند روی تمرین شما تأثیر منفی بگذارد. در هنگام دویدن ممکن است به شما آسیب برسد یا اگر تسمه کاملاً کشش نداشته باشد می توانید تعادل خود را از دست دهید. برای تنظیم تسمه تردمیل خود به آچار آلن نیاز دارید. اکثر سازندگان تردمیل آچار آلن دارند که متناسب با دستگاه شما با بسته بندی اصلی است. تسمه های تردمیل برای کارکرد صحیح باید مرکز شده و سفت شوند. عدم تنظیم تسمه تردمیل ممکن است باعث شود که دستگاه در حین استفاده آسیب ببیند. اگر تسمه خیلی محکم باشد، تردمیل کند می شود و به طور ناکارآمد کار می کند. در صورتی که تسمه خیلی شل باشد، تسمه تردمیل می لغزد و باعث ایجاد مشکل ایمنی می شود. قبل از استفاده از تردمیل خود اطمینان حاصل کنید که تسمه به درستی برای  عملکرد صحیح محکم شده است. بعد از خرید تردمیل این مشکل یکی از موارد ساده است که ممکن است با آن روبرو شوید.

اگر تسمه تردمیل شما به تنظیم احتیاج دارد نیازی نیست سریعا با نمایندگی تماس بگیرید. ابتدا به سادگی در خانه برای تنظیم تسمه اقدام کنید. راهنمایی زیر درباره نحوه تنظیم تسمه تردمیل به شما کمک خواهد کرد.

نحوه تنظیم تسمه تردمیل

  • کلید ایمنی را از تردمیل بیرون آورده و سیم برق را از پریز جدا کنید. شما نمی خواهید تردمیل هنگام انجام تنظیمات تسمه به طور تصادفی شروع شود.
  • تعیین کنید که تسمه به کدام سمت حرکت کرده است.
  • در صورت حرکت تسمه به چپ، آچار آلن را در پیچ غلتک عقب سمت چپ و در صورت حرکت تسمه به سمت راست، در پیچ غلتکی عقب سمت راست قرار دهید. پیچ و مهره های غلتکی در پشت تردمیل در سمت چپ و راست تسمه قرار دارند.
  • اگر تسمه به سمت چپ تغییر کرده است پیچ غلتک سمت چپ را یک نیمه بچرخانید و اگر تسمه به سمت راست تغییر کرده پیچ غلتک سمت راست را یک نیمه به سمت چپ بچرخانید.
  • سیم برق را به پریز وصل کنید، کلید ایمنی را وارد کرده و تردمیل را برای چند دقیقه اجرا کنید تا از مرکز بودن تسمه اطمینان حاصل کنید.
  • مراحل 1 تا 5 را تکرار کنید تا کمربند روی تردمیل متمرکز شود.
  • انگشتان خود را زیر تسمه قرار داده و بلند کنید. باید تقریباً دو اینچ فاصله بین انگشتان و سکو داشته باشید. در صورت نیاز تسمه تردمیل را شل یا سفت کنید.

نحوه تنظیم تسمه تردمیل

قیمت تسمه تردمیل

قیمت تسمه تردمیل در صورت نیاز به تعویض، به نمایندگی تردمیل یا مرکز تعمیراتی که از آن خدمت دریافت کردید بستگی دارد. البته سایز تسمه، هزینه نصب و هزینه ایاب و ذهاب مسئول تعمیر تسمه را نیز باید بر قیمت تسمه تردمیل بیفزایید. از این رو قیمت مشخصی برای تعویض تسمه تردمیل وجود ندارد و با توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره شد، تعیین می شود.

زمان تعویض تسمه تردمیل

زمان تعویض تردمیل یک زمان قراردادی نیست و به نوع کاربری از تردمیل، میزان استفاده از آن، نوع نگهداری و تمیزکاری، تعداد دفعات روغن کاری در سال، کیفیت تردمیل و سایر عوامل بستگی دارد و نمی توان قاطعانه گفت که بعد گذشت X ماه باید تعویض تسمه انجام شود. همینطور اگر تسمه فرسوده باشد به این معنی نیست که شما باید تردمیل را تعویض کنید، تسمه ها را می توان درست مانند سایر اجزای دیگر تعویض کرد.

ابتدا باید ارزیابی کنید که آیا تسمه تردمیل شما فرسوده است. کاری که باید انجام دهید این است که آن را روشن کنید و با سرعت بسیار آهسته و بدون اینکه سوار شوید به لبه های آن نگاه کنید تا ببینید آیا فرسوده هستند یا خیر. در ادامه نگاهی به درزهای نوار نقاله  بیندازید تا ببینید آیا بخشی از آن نیز پاره شده یا از بین رفته است. این ناحیه از تسمه آسیب پذیر است بنابراین احتمالاً ابتدا در اینجا مشکلاتی ایجاد می شود. اگر در این موارد نقصی وجود داشت، باید برای تعویض تسمه اقدام کنید.

نحوه تنظیم تسمه تردمیل

عمر مفید تسمه تردمیل

عمر مفید تسمه تردمیل برای هر تردمیلی با هر نوع استفاده ای متفاوت است. عمر مفید تسمه تردمیل کسی که روزانه دو ساعت از تردمیل استفاده می کند با یک دونده حرفه ای که هر روز هفته چندین ساعت روی تردمیل می دود متفاوت است. حتی بدون در نظر گرفتن تردمیل خانگی یا تردمیل باشگاهی عمر مفیدتسمه انواع تردمیل با هم متفاوت است.

علت سر خوردن تسمه تردمیل

دلایل مختلفی برای لغزش یا پرش تسمه تردمیل وجود دارد. بسته به سن، مارک و شرایط تردمیل، تسمه تردمیل  ممکن است بلغزد با سر بدهد. اولین عاملی که باید مورد توجه قرار گیرد، روغن کاری است. اگر اصطکاک زیادی بین تسمه و عرشه در حال اجرا باشد، تسمه می تواند بلغزد. اگر اینگونه است، ابتدا تسمه را روغن کاری کنید.

قبل از انجام این کار، کتابچه راهنمای سازنده تردمیل خود را بررسی کنید. زیرا بعضی از مدل ها در کارخانه روغن کاری می شوند و به برنامه های بعدی احتیاج ندارند. اگر روغن لازم را بزنید ممکن است به تسمه آسیب برسانید. سفت بودن بیش از حد یا شل بودن تسمه تردمیل، از دیگر علت سر خوردن تسمه تردمیل است که باید نحوه تنظیم تسمه تردمیل را بدانید و برای تنظیم آن اقدام کنید.

نحوه تنظیم تسمه تردمیل

نحوه روغن کاری تردمیل

یکی از راه هایی که می توانید تعویض تسمه تردمیل را به تعویق بیندازید به عبارتی طول عمر تسمه تردمیل را افزایش دهید، روغن کاری تردمیل است. برای روغن کاری تردمیل ابتدا تردمیل را از برق بکشید و سپس فرش یا موکت زیر تردمیل را بردارید. حال تسمه تردمیل را با یک دست از عرشه بکشید و با دست دیگر نازل اسپری سیلیکون را در زیر تسمه وارد کنید و روغن سیلیکون( روغن تردمیل مد نظر) را به سمت مرکز تسمه بپاشید.

این روش را با استفاده از پاشش به بالا و پایین در دو طرف تسمه، با استفاده از 1 اونس روانکار 100٪ سیلیکونی انجام دهید. تسمه را با دست نیم دور بچرخانید تا به بخشی از تسمه که روغن کاری نشده بود روغن برسد. سپس فرآیند روغن کاری را تکرار کنید. بعد از اتمام، تردمیل را به مدت تقریبی 3 دقیقه و با سرعت 3 مایل در ساعت اجرا کنید و روغن سیلیکون را روی تسمه و عرشه توزیع کنید.

توجه کنید که حتما هنگام روغن کاری تسمه تردمیل مطمئن شوید که تردمیل بر روی سطحی قرار دارد که به راحتی روغن تردمیل به همه جای تسمه ارسال می شود. بعد از روغن کاری، سیلیکون اضافی تسمه و قاب را تمیز کنید.

نحوه تنظیم تسمه تردمیل

برچسب ها: زمان تعویض تسمه تردمیل نحوه تعویض تسمه موتور تردمیل علت سر خوردن تسمه تردمیل تعمیر تسمه تردمیل How to adjust the treadmill belt نحوه تنظیم تسمه تردمیلدیدگاه
دیدگاه شما :