جایگزین روغن تردمیل

23/فروردین/1400 تردمیل - مقالات بدون دیدگاه

جایگزین روغن تردمیل : اگر در خانه خود تردمیل دارید، احتمالاً همیشه از آن استفاده می کنید. اما آیا می دانید که باید از آن مراقبت و نگهداری کنید؟ اگر از تردمیل خود مراقبت نمی کنید، ممکن است خراب شود و هزینه تعمیراتی زیادی را برای شما به وجود آورد. در حالی که چندین روش مختلف برای نگه داشتن تردمیل وجود دارد، یکی از مهمترین آنها روانکاری یا روغن کاری تردمیل است. تسمه ای که روی آن می روید (و می دوید) باید مرتباً روغن کاری شود تا اطمینان حاصل شود که شکننده نخواهد شد و به شما آسیب نمی رساند. بعد از خرید تردمیل مهترین کار نگهداری و روغنکاری آن است.

روغن کاری تسمه پیاده روی تردمیل به طور منظم به شما کمک می کند تا از اصطحکاک بیش از حد سایش و پارگی تسمه جلوگیری کنید. اکثر سازندگان تردمیل بسته به تعداد دفعاتی که از دستگاه خود استفاده می کنید، توصیه می کنند هر شش تا 12 ماه یکبار تسمه را روغن کاری کنید. استفاده از نوع غلط روان کننده بیش از هر چیزی می تواند به تسمه تردمیل شما آسیب برساند.

عده ای از افراد به دنبال جایگزین روغن تردمیل هستند. اما آیا جایگزینی برای روغن تردمیل وجود دارد؟ جایگزین روغن سیلیکون چیست؟ اصلا بهترین روغن تردمیل چیست؟ یا نحوه روغن کاری تردمیل چگونه است؟ در این مطلب به این موضوعات خواهیم پرداخت.

جایگزین روغن تردمیل

جایگزین روغن تردمیل

سازنده های تردمیل های خانگی یا باشگاهی قطعا پیشنهاداتی را برای روغنِ روغن کاری تردمیل در دفترچه راهنما ارائه داده اند اما مطلبی که همه می دانیم این است که بهترین روغن تردمیل، روغن سیلیکون است. اما جواب آن عده ای که به دنبال جایگزین روغن تردمیل هستند چه می شود؟

در واقع جایگزینی برای روغن تردمیل وجود ندارد. روغن کاری برای افزایش دوام و طول عمر تردمیل انجام می شود. حال استفاده از روغن جایگزین که تایید نمی شود قطعا به دستگاه شما آسیب خواهد زد. روغن چرخ خیاطی یا روغن های خوراکی، هیچ کدام جایگزین روغن تردمیل نمی توانند باشند. استفاده از روغن هایی به جز روغن تردمیل برای روغن کاری حتی می تواند آسیب جدی به دستگاه شما وارد کند و باعث سوختن دستگاه تردمیل شود. بنابراین جایگزین روغن سیلیکون فقط خود روغن تردمیل است و بس!

بهترین روغن تردمیل

سیلیکون ماده ای مصنوعی است که در بسیاری از محصولات یافت می شود. روغن کاری تردمیل فقط یکی از کاربردهای بسیار زیاد سیلیکون است. اکثر تولید کنندگان تجهیزات تناسب اندام و تردمیل های باشگاهی یا خانگی توصیه می کنند از 100 درصد سیلیکون برای روغن کاری تسمه تردمیل استفاده کنید.

روغن سیلیکون قدرت بالایی داشته و از  مقاومت حرارتی مناسبی برای دمای بین 35 تا 50 درجه سانتی گراد برخوردار است. این رغن در مقابل الکتریسیته نارساناست و رنگ و بویی ندارد. از این جهت استفاده زیادی در صنایع مختلف دارد. روغن سیلیکون برای تردمیل به صورت اسپری و مایع موجود است. بنابراین بهترین روغن تردمیل، روغن سیلیکون است. جایگزین روغن سیلیکون اصلا ایده خوبی نیست و به دستگاه شما صدمه می زند.

روغن سیلیکون را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه روغن سیلیکون می توانید از فروشگاه های لوازم ورزشی کمک بگیرید. هم چنین برای خرید آنلاین روغن سیلیکون می توانید به فروشگاه های معتبر در زمینه کالاهای ورزشی مراجعه کنید. تاکید ما بر فروشگاه های معتبر برای خرید روغن تردمیل این است که بتوانید روغمی اصل و بدون ناخالصی تهیه کنید که به دستگاه شما آسیب وارد نشود.

جایگزین روغن تردمیل

نحوه روغن کاری تردمیل

خوشبختانه نحوه روغن کاری تردمیل خیلی پیچیده نیست اما برای انجام کار به تجهیزات تخصصی نیاز دارید. پیچیده ترین جنبه یافتن بهترین روغن تردمیل است. در بیشتر موارد، ما یک محلول سیلیکونی را توصیه می کنیم زیرا طول عمر آن بیشتر از اکثر گزینه ها خواهد بود. استفاده از اسپری روغن سیلیکون هم گزینه خوبی است و بسیار راحت تر از سایر گزینه هاست، زیرا پوشش بهتری را فراهم می کند.

مواد لازم برای روغن کاری تردمیل

  • روغن سیلیکون
  • قوطی اسپری
  • پارچه یا حوله
  • پیچ گوشتی

در اول کار می توانید پارچه ای زیر تردمیل پهن کنید تا روغن روی زمین نریزد. هرچند که مقداری روغن به زمین نشت خواهد کرد. پس بهتر است فرش یا زیرانداز زیر تردمیل را جمع کنید.

تسمه تردمیل را با یک دست از عرشه آن فاصله دهید و با دست دیگر نازل اسپری سیلیکون را در زیر تسمه وارد کنید و سیلیکون را به سمت مرکز تسمه بپاشید. این روش را با استفاده از پاشش به بالا و پایین در دو طرف تسمه با استفاده از 1 اونس روانکار 100٪ سیلیکونی انجام دهید. دقت کنید که روغن را به وسط تسمه بپاشید و روغن کاری لبه های پیست هیچ تاثیری روی آن ندارد.

تسمه را با دست نیم دور بچرخانید تا به بخشی از تسمه که روغن کاری نشده  روغن برسد. سپس فرآیند روغن کاری را تکرار کنید. بعد از اتمام کار، تردمیل را به مدت تقریبی 3 دقیقه و با سرعت 3 مایل در ساعت اجرا کنید و سیلیکون را روی تسمه و عرشه آن پخش کنید.

توجه: هنگام روغن کاری تسمه تردمیل مطمئن شوید که تردمیل بر روی سطحی قرار دارد که به راحتی تمیز می شود. بعد از روغن کاری، سیلیکون اضافی تسمه و قاب را تمیز کنید. ما به شما توصیه می کنیم بعد از هر بار استفاده تردمیل را تمیز کنید تا تردمیل تمیز و خشک بماند. گاهی می توان از شوینده ملایم برای از بین بردن تمام آلودگی ها و کثیفی تسمه، قطعات رنگ شده و ... استفاده کرد.

قانون کلی برای روغن کاری تردمیل می گوید که اگر هفته ای یک بار از تردمیل استفاده می کنید، باید سالی یکبار آن را روغن کاری کنید. اگر دو بار در هفته از آن استفاده می کنید، دو بار در سال روغن کاری کنید و غیره. هم چنین بهتر است کتابچه راهنمای سازنده تردمیل را برای روغن کاری دقیق تسمه آن بررسی کنید.

برای خرید روغن تردمیل خساست به خرج ندهید و از طریق فروشگاه های اینترنتی معتبر فروش روغن تردمیل، بهترین روغن تردمیل را تهیه کنید. هیچ گاه از جایگزین روغن تردمیل برای روغن کاری تسمه یا موتور تردمیل استفاده نکنید. روغن سیلیکون تردمیل، بهترین روغن برای روغن کاری تردمیل است.

جایگزین روغن تردمیل

 

برچسب ها: خرید تردمیل خانگی قیمت روغن سیلیکون روغن تردمیل خرید تردمیل تفاوت روغن تردمیل استفاده از روغن چرخ خیاطی برای تردمیل Treadmill lubrication جایگزین روغن تردمیلدیدگاه
دیدگاه شما :