تردمیل بهتره یا دوچرخه ثابت

16/فروردین/1400 دوچرخه ثابت - تردمیل - مقالات بدون دیدگاه

تردمیل بهتره یا دوچرخه ثابت : بسیاری افراد ترجیح می دهند در خانه ورزش کنند یا زمان لازم برای رفتن به باشگاه را ندارند. از این رو خرید تردمیل یا دوچرخه ثابت مطرح می شود اما سوالی که بسیار پرسیده می شود این است که آیا خرید دوچرخه ثابت بهتر است یا تردمیل؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال باید ابتدا بدانیم که تردمیل یا دوچرخه ثابت برای چه کسانی توصیه می شود و با مزایا و معایب آن نیز آشنا شویم. سپس می توانم با توجه به هدف ورزشی که داریم برای خرید دوچرخه ثابت یا خرید تردمیل خانگی یا باشگاهی اقدام نماییم. با ما همراه باشید تا به پاسخ سوال خود برسید.

تردمیل برای چه کسانی بهتره؟

همه ما می دانیم که استفاده از تردمیل خانگی برای دویدن در خانه در هر شرایط آب و هوایی بهترین گزینه است. قبل از اقدام به خرید تردمیل خانگی باید بدانیم که آیا ما با این شرایط جسمانی می توانیم از تردمیل خانگی خود استفاده کنیم؟ در اینجاست که این سوال که تردمیل برای چه کسانی مناسب است اهمیت پیدا می کند.

در واقع استفاده از تردمیل برای کسانی که مشکلات زانو ندارند مناسب می باشد. در صورتی که دچار دردهای کمر، زانودرد، آسیب های عضلانی، بیماری های قلبی، دیابت، فشار بالا و سایر بیماری های شایع هستید توصیه می کنیم ابتدا با کارشناسان و پزشکان مشورت کنید و سپس برای خرید تردمیل خانگی اقدام نمایید.

تردمیل بهتره یا دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت برای چه کسانی بهتره؟

برای خرید دوچرخه ثابت باید بدانید که دوچرخه های ثابت در دو نوع ایستاده و نشسته وجود دارند که دوچرخه های ثابت نشسته فشار کمتری به کمر وارد می کند. در کل خرید دوچرخه ثابت برای کسانی که می خواهد عضلات لگن، ساق پا و چهار سر ران را تقویت کنند ایده خوبی است. اما کسانی که دچار مشکلات لگن یا کمر هستند باید با مشورت با کارشناسان اطمینان حاصل کنند که ورزش با دوچرخه ثابت برای آن ها مشکلی ایجاد نمی کند.

بررسی مزایا و معایب دوچرخه ثابت و تردمیل

اگر تصمیم دارید تردمیل خانگی با دوچرخه ثابت بخرید باید با مزایا و معایب هر کدام آشنا شوید تا انتخاب خوبی داشته باشید. از این رو در ادامه با مزایا تردمیل، معایب تردمیل، مزایا دوچرخه ثابت و معایب دوچرخه ثابت همراه ما باشید.

مزایای تردمیل

1. با داشتن یک تردمیل در گوشه خانه خود دیگر نگران دویدن و راه رفتن در روز های بارانی یا روزهایی که باران شدید است و حتی روزهای آفتابی نخواهید بود.

2. با استفاده از دستگاه تردمیل شما می توانید تراکم استخوان خود را افزایش دهید و همچنین بافت های عضلانی خود را تقویت کنید.

3. در مقایسه با دوچرخه های ثابت، تردمیل مزیت حرکت بیشتر در طول تمرین را داراست. چه آهسته بدوید و چه با سرعت بدوید، معمولاً در طی یک ساعت 50 درصد کالری بیشتری نسبت به ثابت ماندن در دوچرخه سواری می سوزانید. این به این دلیل است که شما بیشتر از عضلات اصلی خود استفاده می کنید.

تردمیل بهتره یا دوچرخه ثابت

معایب استفاده از تردمیل

1. در مواردی استفاده از تردمیل نیازمند تحمل وزن می باشد که ممکن است برای برخی افراد نامناسب باشد. اگر اضافه وزن دارید بهترین تعادل را ندارید یا از آسیب های توان بخشی رنج می برید، تردمیل ممکن است گزینه مناسبی برای شما نباشد.

2. عیب دیگر تردمیل فضایی است که باید به آن اختصاص دهید. تردمیل با توجه به مکانیک و وزن و اندازه فیزیکی به فضای خاص خود احتیاج دارد. اگر فضای خانه خود را محدود کرده اید، سرمایه گذاری در تردمیل نیز عاقلانه ترین تصمیم گیری نیست.

3. در حقیقت تردمیل گران قیمت است. نه تنها در مدل های مختلف از قیمت بالاتری برخوردار است بلکه شما باید به طور دوره ای دستگاه را تعمیر و نگهداری کنید. در مقایسه با این، دوچرخه ثابت ورزشی بسیار ارزانتر و نگهداری آن بسیار آسانتر است.

مزایای دوچرخه ثابت

1. اگر تصمیم بگیرید به خرید دوچرخه ثابت  دارید، نیاز به پرداخت هزینه های بالا ندارید. شما می توانید یکی از بهترین دوچرخه های ثابت ورزشی موجود در بازار را با قیمتی نسبتاً مناسب تهیه کنید.

2. اگر تمرینات سبک را ترجیح می دهید، ممکن است خرید دستگاه دوچرخه ثابت را ترجیح دهید. دوچرخه ثابت برای تقویت عضلات پایین تنه و در عین حال کاهش خطرات مربوط به پوکی استخوان بسیار خوب عمل می کند.

3. مزیت دیگر خرید دوچرخه های ثابت وجود گزینه های متفاوت است. می توانید دوچرخه های ایستاده، دوچرخه های خوابیده یا نوعی را که احساس می کنید برای شما مناسب تر است، بررسی کنید. برخی از این دوچرخه ها دارای صندلی بالشتکی و ساپورت کمر هستند که کار را برای مبتدیان آسان می کند.

4. در حالی که یک دوچرخه ورزشی به اندازه دویدن روی تردمیل کالری نمی سوزاند، شما می توانید در عین حفظ تناسب اندام از زمان استراحت خود استفاده کنید به عنوان مثال هنگام دوچرخه سواری می توانید یک مجله یا کتاب بخوانید  که در غیر این صورت در تردمیل امکان پذیر نخواهد بود.

تردمیل بهتره یا دوچرخه ثابت

معایب دوچرخه ثابت

اگر شما علاقه مند به تقویت عضلات پاهای خود هستید، خرید دوچرخه ثابت کاملا منطقی است. با این حال، شما از بقیه بدن خود غافل خواهید شد. قسمت فوقانی بدن و هسته شما تمرین لازم برای افزایش قدرت، انعطاف پذیری، حالت دهی و تراکم استخوان را نخواهند داشت. همچنین در استفاده از دوچرخه ثابت کالری کمتری نسبت به تردمیل خانگی می سوزانید.

با ورزش به وسیله دوچرخه ثابت نمی توانید اندام های قلب را تقویت کنید و تاثیر ورزش های شما به عضلات نیم تنه پایین بدن محدود می شود.

با اینکه قیمت دوچرخه ثابت از تردمیل کمتر است اما امکان ورزش در حالت های مختلف را برای شما فراهم نمی کند.

فواید دوچرخه ثابت برای زنان

استفاده از دوچرخه ثابت معمولا با هدف قدرت یافتن عضلات پا، ساق پا و آب کردن ران پا کاربرد دارد. خانم های خانه داری که کمتر برای کارهای خود از خانه خارج می شوند یا به دلیل نگهداری از فرزندان خود نمی توانند برای ورزش به باشگاه های ورزشی بروند می توانند از دوچرخه ثابت استفاده کنند. درواقع با خرید دوچرخه ثابت، بانوان می توانند با صرف هزینه کمی به اندام های نیم تنه پایین خود ورزش دهند و عضلات خود را در خانه قوی کنند.

برای لاغری شکم و پهلو تردمیل بهتره یا دوچرخه ثابت

اگر می خواهید لاغر شوید و می خواهید از دوچرخه ثابت یا تردمیل برای ورزش استفاده کنید، تردمیل را انتخاب کنید. زیرا با استفاده از تردکمیل خانگی کالری بیشتری می سوزانید. پیاده روی و دویدن تمریناتی تحمل کننده وزن هستند که بیش از فعالیت های غیر تحمل کننده وزن مانند دوچرخه سواری، عضله را درگیر می کنند. هم چنین در استفاده از تردمیل خانگی با هدف لاغر شدن، اندام های بیشتری تحت تاثیر هستند. پس با خرید تردمیل خانگی بهتر می توانید نتیجه بگیرید.

تردمیل بهتره یا دوچرخه ثابت

قیمت تردمیل خانگی چقدر است؟

قیمت تردمیل خانگی عامل کلیدی در خرید تردمیل می باشد. برای خرید تردمیل پس از اینکه همه فاکتورهای خود را در نظر گرفتید و به چند مورد دلخواه رسیدید باید فیلتر قیمت را اعمال کنید. نکته قابل توجه این است که هر دستگاه تردمیل خانگی با توجه به مزیت ها و کارایی هایی که دارد، قیمت متنوعی دارد. از این رو برای خرید تردمیل خانگی و اطلاع از قیمت های آن می توانید از فروشگاه های آنلاین خرید و فروش تردمیل کمک بگیرید.

قیمت دوچرخه ثابت چقدر است؟

قیمت دوچرخه های ثابت در مقابل تردمیل ها بسیار کمتر است. برای خرید دوچرخه های ثابت ورزشی نیز باید مشخص کنید که دوچرخه ثابت ایستاده می خواهید یا نشسته؟ سپس با توجه به بودجه خود اقدام به خرید کنید.

لاغری با دوچرخه ثابت یا تردمیل ممکن است؟

دویدن روی تردمیل یکی از موثرترین روش های از دست دادن چربی شکم است. با کمک دوچرخه ثابت و تردمیل نه تنها کالری از دست می دهید و چربی می سوزاند، بلکه بر چربی احشایی که در زیر عضلات معده قرار دارد نیز تأثیر می گذارد. با این حال، برای از دست دادن و کاهش چربی های شکمی، عضلات ران و پهلو تنها خرید تردمیل خانگی یا دوچرخه ثابت کافی نیست و نیازمند داشتن یک برنامه مناسب بدن شما می باشد.

خرید تردمیل اینترنتی

برای خرید آنلاین تردمیل ابتدا به اهداف تناسب اندام خود بیندیشید. چه عملکرد ورزشی، سلامت عمومی و تناسب اندام مد نظر دارید؟  دانستن نحوه استفاده از تردمیل می تواند به شما در شناسایی مدل تردمیل کمک کند. بعد، بودجه خود را در نظر بگیرید. سرمایه گذاری در یک تردمیل گران تر، ساخت محکم تر، ضمانت طولانی تر قطعات، سطح کارکرد بیشتر، سرعت حداکثر بالاتر و شیب های تندتر را به شما تحمیل می کند که ارزشش را دارد. اما اگر اهداف شما استفاده کم در طول هفته می باشد، احتمالاً به همان اندازه با یک مدل ارزان قیمت نیز راضی خواهید بود.

4 عاملی که در خرید تردمیل خانگی باید در نظر بگیرید

چهار عاملی که باید در ذهن داشته باشید چیست:

  • اندازه. اکثر تردمیل ها اندازه کمربند مشابهی دارند، به طور متوسط 77 اینچ طول و 35 اینچ عرض. تردمیل تاشو هنگام نگهداری نصف طول آن خواهد بود.
  • ارگونومی. اگر یک دونده هستید، به طول کمربندی نیاز خواهید داشت که گام شما را برآورده کند. در نظر بگیرید که هنگام پیاده روی یا دویدن تا چه اندازه بر روی دستگاه راحت هستید. مدلی را انتخاب کنید که از نظر اقتصادی و زیبایی از نظر شما جذاب باشد.
  • ویژگی های اتصالات تلفن های هوشمند، پورت های USB و اتصال اینترنت بی سیم از ویژگی های استاندارد بسیاری از تردمیل ها است.
  • قابلیت تنظیم سرعت تردمیل ها: بیشتر تردمیل ها حداکثر سرعت بین 10 تا 12 مایل در ساعت دارند. بعضی سریعتر پیش می روند آنها معمولاً بین نمره 10 تا 15 درصد متمایل هستند، اما بعضی از آنها گرادیان بیشتری دارند.

خرید دوچرخه ثابت از فروشگاه های اینترنتی

توجه به خرید دوچرخه ثابت به عنوان ابزاری برای ورزش کردن در خانه بسیار با اهمیت است. برای خرید دوچرخه ثابت برای کسی که به تنهایی از آن استفاده می کند، خرید دوچرخه ای با کاربرد کم و قیمت پایین مناسب است. دوچرخه های ثابت نشسته یا خوابیده به دلیل اینکه جایی برای لگن در نظر گرفته شده است برای کسانی که دچار کمردرد هستند یا نمی خواهند فشاری به کمر آن ها وارد شود گزینه بهتری است.

اما مهم ترین مسئله ای که باید بدانید این است که اگر هدف شما کاهش وزن همراه با ورزش های هوازی می باشد توصیه ما خرید دستگات تردمیل خانگی به همراه خرید دوچرخه ثابت می باشد. با این دو دستگاه ورزشی می توانید تمرینات ورزشی را برای داشتن اندامی نرم و کاهش وزن انجام دهید.

برچسب ها: بهترین دوچرخه ثابت برای لاغری بهترین مارک دوچرخه ثابت قیمت دوچرخه ثابت عضلات درگیر در دوچرخه ثابت دوچرخه ثابت کدام عضلات را تقویت میکند فواید دوچرخه ثابت برای زنان تردمیل بهتره یا دوچرخه ثابتدیدگاه
دیدگاه شما :