بهترین تردمیل باشگاهی چه ویژگی هایی دارد؟

25/اسفند/1399 تردمیل - مقالات بدون دیدگاه

امروزه یکی از تجهیزات ورزشی محبوبی که در باشگاه ها و خانه ها برای انجام تمرین هوازی استفاده می شود تردمیل است. در حقیقت تردمیل یک شبیه‌ سازی از پیاده روی و دویدن می باشد که این امکان را به افراد می دهد در منزل بتوانند پیاده روی کنند و یا بدوند. از تردمیل برای کاهش وزن و لاغر شدن، افزایش کارایی و ظرفیت قلبی - عروقی و همچنین پرورش و تقویت عضلات ( به خصوص عضلات پا ) استفاده می گردد. در خرید تردمیل بر اساس مکانی که از آن ها استفاده می گردد به سه دسته ی تردمیل خانگی، تردمیل باشگاهی و تردمیل آبی تقسیم می‌شوند. تردمیل های خانگی دارای ابعاد و قدرت موتور کم تری هستند. تردمیل باشگاهی برای استفاده در باشگاه ها طراحی شده اند و هم از لحاظ ابعاد و هم از نظر قدرت موتور قوی تری از مدل خانگی دارند. گونه دیگری از تردمیل ها، تردمیل های آبی هستند که از آن ها در محیط هایی همچون استخر استفاده می گردد و فاقد موتور می باشند. در ادامه پیرامون تردمیل باشگاهی و این که بهترین تردمیل باشگاهی چه ویژگی هایی دارند صحبت خواهیم کرد .

بهترین تردمیل باشگاهی چه ویژگی هایی دارد ؟

پیاده روی را می توان مادر همه ی ورزش ها دانست و ورزشکاران از آن برای گرم کردن خود قبل از هر ورزشی استفاده می‌کنند. از تردمیل در باشگاه های ورزشی نیز با اهدافی که قبلاً ذکر شد( تقویت عضلات، کم کردن وزن و افزایش ظرفیت قلبی -عروقی ) استفاده می گردد. بدون شک بین تردمیل های باشگاهی و تردمیل های خانگی باید تفاوت‌هایی وجود داشته باشد و هنگام #خرید_تردمیل_خانگی باید بدانید که تردمیل های خانگی معمولاً برای استفاده ی چند نفر در  مدت زمان استفاده کم می باشد.

حال آن که از تردمیل های باشگاهی تعداد بیش تری از افراد استفاده می کنند که مدت زمان استفاده از آن نیز به مراتب بیشتر از تردمیل های خانگی می باشد. بنابراین وجود تفاوت هایی بین ویژگی های تردمیل باشگاهی و تردمیل خانگی منطقی می باشد. در ادامه چند مورد از ویژگی هایی که یک تردمیل باشگاهی مناسب باید داشته باشد را ذکر خواهیم کرد:

بهترین تردمیل باشگاهی چه ویژگی هایی دارد

بهترین تردمیل باشگاهی دارای موتور قدرتمند می باشد

تردمیل ها علاوه بر اینکه بر اساس مکان مورد استفاده به دسته های باشگاهی، خانگی و آبی تقسیم می شوند بر اساس داشتن یا فقدان موتور هم به دو دسته ی با موتور و بدون موتور تقسیم می شوند. صفحه ی تردمیل های فاقد موتور به وسیله ی نیروی وزن و فشار افراد حرکت می‌کند. این تردمیل ها با وجود سبک بودن و قیمت کمتری که دارند زیاد انتخاب مناسبی نیستند زیرا در اثر گذر زمان و استفاده ی زیاد زود خراب خواهند شد و هم این که باعث آسیب رساندن جدی به زانوی افراد استفاده کننده خواهد شد و در دراز مدت بر روی سلامتی افراد تاثیرگذار خواهند بود.

در صورتی است که در تردمیل های موتور دار، موتور باعث چرخش تسمه و به تبع آن به حرکت در آمدن صفحه تردمیل می‌شود و فرد می‌تواند با استفاده از تنظیم شیب و سرعت حالت های مختلفی را فراهم آورد. همچنین این مدل تردمیل ها با داشتن سیم یا بدون سیمی که به بدن ورزشکار وصل است بر روی مانیتور نمایش می‌دهند که ضربان قلب فرد چقدر است و آیا عملکرد او باعث کاهش وزن او می گردد یا خیر.

موتورهای به کار رفته در ساخت تردمیل دارای قدرت یک اسب بخار تا ۷ اسب بخار هستند که واضح است هرچه موتور قوی تر باشد قیمت تردمیل نیز بالاتر می رود. در خرید تردمیل های خانگی باید آگاه باشید که جریان برق مستقیم است در حالی که از تردمیل های باشگاهی جریان برق متناوب عبور می‌کند.

تردمیل هایی با جریان مستقیم قیمت کمتر دارند، کم صدا تر هستند اما دارای موتوری با قدرت کم می باشند که موجب می شود استهلاک دستگاه کاهش یابد و در مقابل طول عمرش افزایش یابد. این در حالی است که تردمیل های باشگاهی که جریان متناوب دارند هم قیمت بیشتری دارند و هم قدرت بیشتری دارند که این امکان را فراهم می کنند که مدت زمان بیشتری بتوان از آن استفاده نمود. پس بهترین تردمیل باشگاهی باید موتوری با جریان متناوب و قدرتمند داشته باشد تا توانایی پاسخگویی به مشتریان باشگاه را در طی روز داشته باشد.

بهترین تردمیل باشگاهی باید تحمل وزن های بالا را داشته باشد

از آنجایی که در باشگاه‌ها افراد با وزن های مختلف و گاها وزن بالا وجود دارند، بهترین تردمیل باشگاهی باید تحمل وزن بالایی داشته باشد. اینکه تردمیل حداکثر چه وزنی را تحمل می کند توسط عواملی مثل جنس و ضخامت تسمه، اندازه و ابعاد غلطک و جنس بدنه ی تردمیل تعیین می گردد .

بهترین تردمیل باشگاهی چه ویژگی هایی دارد

بهترین تردمیل باشگاهی باید بدنه ای با جنس مرغوب داشته باشد

بدنه ی تردمیل ها معمولاً از فولاد مخصوص ساخته می شوند اما در برخی از مدل‌ها نوعی آلومینیوم مقاوم به کار گرفته می‌شود که تحمل وزن و استحکام بیشتری دارد. واضح است که بدنه بهترین تردمیل باشگاهی هر چقدر بزرگتر و مستحکم تر باشد تحمل وزن بیشتری را خواهد داشت و این یعنی انتخاب مناسبی برای باشگاه است.

بهترین تردمیل باشگاهی باید دارای استانداردهای لازم و ایمنی باشد

تمامی تردمیل های استاندارد دارای گیره ای هستند که با لباس ورزشکار اتصال پیدا می کند و در صورت برهم خوردن تعادل فرد در هنگام دویدن روی صفحه، دستگاه به صورت خودکار خاموش می گردد.

بهترین تردمیل باشگاهی باید تسمه ای با طول و پهنای مناسب داشته باشد

تسمه همان نواری می باشد که شخص روی آن می‌دود یا پیاده‌روی می‌کند و ابعاد و شکل آن بسیار مهم می باشد زیرا سطح زیر پای شخص را تعیین می‌کند که تضمین کننده ی امنیت فرد می باشد. این تسمه ها معمولا بین ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر عرض ( پهنا ) دارند و طول آنها بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر می باشد. از آنجایی که در باشگاه‌ها افراد با وزن و قد های متفاوت می آیند و معمولاً حرفه‌ای هستند بهتر است که طول تسمه ها کمتر از ۱۴۰ سانتی متر نباشد .

بهترین تردمیل باشگاهی SDS یا ضربه گیر دارد

بهتر است که تردمیل باشگاهی دارای این آپشن باشد زیرا در صورت این که فاقد ضربه گیر باشد افراد بعد از مدتی استفاده به درد زانو یا مفاصل دچار خواهند شد.

بهترین تردمیل باشگاهی چه ویژگی هایی دارد

داشتن برند، ضمانت و قیمت مناسب برای بهترین تردمیل باشگاهی

معمولاً برندهای محبوب و معروف جنس های باکیفیت تر و مستحکم تری به بازار ارائه خواهند کرد و به مراتب ممکن است قیمت آنها نیز بیشتر باشد. باید توجه نمود که قیمت مناسب صرفاً به قیمت پایین گفته نمی‌شود بلکه قیمت مناسب قیمتی است که با ویژگی ها و قابلیت های تردمیل همخوانی داشته باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین تردمیل باشگاهی خوب داشتن گارانتی خوب می باشد که شامل تعمیر و تعویض قطعات موتور و بدنه باشد. بدون شک قرارگیری این تردمیل ها در مکانی تقریباً عمومی مثل باشگاه با وجود افرادی با وزن ها و اهداف مختلف که زمان زیادی را ممکن است در طول روز از تردمیل استفاده کنند باعث بالارفتن استهلاک آن می گردد که ممکن است قطعاتی از آن خراب گردد. پس داشتن گارانتی خوب برای تردمیل باشگاهی بسیار حائز اهمیت است.

بهترین مارک تردمیل

معروف ترین و محبوب ترین برند تردمیل که در بازار است برند توربو فیتنس ( Turbo Fitness) می باشد که ساخت کشور تایوان است. محصولات این کمپانی در سطح بازارهای جهانی به خصوص آسیا و اروپا می درخشد. محصولات این کمپانی در طرح ها و مدل های گوناگون برای مصارف خانگی و باشگاهی عرضه شده اند.

مدل های خانگی این برند به دلیل تاشو بودن این امکان را فراهم می‌آورند که برای مکان های کوچک نیز مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین این برند تردمیل های چندکاره نیز تولید می‌کند که این مدل ها دارای کش ایروبیک، تخته شنا، پایه دراز و نشست، ماساژور برقی و ... هستند. قیمت محصولات این برند تایوانی متوسط و رو به بالا می باشد و پرطرفدارترین و محبوب ترین تردمیل های خانگی و باشگاهی در ایران متعلق به این برند است.

راهنمای خرید تردمیل خانگی

برای #خرید_تردمیل_خانگی اول مشخص کنید که هدف شما از خرید تردمیل چیست؟ چه کسی  با چه وزنی از این تردمیل استفاده خواهد کرد؟ چند نفر روی این تردمیل ورزش می کنند؟ در طول روز چند ساعت از آن استفاده می کنید؟ پاسخ این سوالت شما را به چند تردمیل خانگی محدود می رساند که بهتر می توانید  برای #خرید_تردمیل_خانگی انتخاب کنید.

بهترین تردمیل باشگاهی چه ویژگی هایی دارد

بهترین برند تردمیل های خانگی

برای خرید تردمیل خانگی باید بدانید که برند های مختلفی ویژگی های منحصر بفردی را به شما ارائه می دهند. با این حال مشخصاتی که برای بهترین برند تردمیل خانگی بتوان گفت این است که بهترین تردمیل خانگی باید 10کیلوگرم بیشتر از وزن شما را تحمل کند، از ضربه گیر برای جلوگیری از آسیب به زانو و کمر شما کمک گیرد و حداقل عرض تسمه آن 45 سانتی متر باشد.

پرفروش ترین تردمیل خانگی

پرفروش ترین تردمیل های خانگی معمولا تردمیل هایی هستند که حداقل نیاز خریدار را رفع می کنند. به طور کلی درخرید تردمیل خانگی تحمل وزن، عرض تسمه، ابعاد تردمیل، جنس بدنه تردمیل و سایر موارد باید مورد توجه قرار گیرد.

قیمت بهترین تردمیل خانگی

قیمت بهترین تردمیل های خانگی را باید با ویژگی های آن ها تطابق داد. در واقع در خرید تردمیل خانگی  باید دید که قیمت تردمیل خانگی مورد نظر با مزایایی که ارائه می دهد ارزش خرید را دارد یا خیر؟

تردمیل چه مارکی خوبه؟

برای خرید تردمیل خانگی پرسیدن این پرسش که "تردمیل چه مارکی خوبه" تا حدی مبهم است. بهتر است ابتدا بودجه و سرمایه خود را تعیین کنید و با توجه به استفاده ای که می خواهید از تردمیل داشته باشید، برای خرید تردمیل خانگی اقدام نمایید. خوشبختانه ما در سایت ایکس با راهنمایی خرید تردمیل خانگی ابتدا شما را آگاه می سازیم سپس با توجه به فاکتورهایی که در نظر دارید، برای خرید تردمیل خانگی هدایت می شوید.

خرید تردمیل از فروشگاه های آنلاین

خرید تردمیل از فروشگاه های اینترنتی مزایای خود را دارد. در گذشته افراد برای خرید تردمیل خانگی حضوری مراجعه می کردند و بدون دریافت مشاوره و سریع خرید تردمیل خانگی را انجام می دادند. امروزه با وجود سایت های بی شمار فروش تردمیل خانگی، می توانید مشخصات انواع تردمیل را بررسی کنید و پس از مشاهده قیمت برای خرید تردمیل خانگی اقدام کنید.

قیمت تردمیل خوب

قیمت تردمیل خوب با توجه به برتری های تردمیل تعیین می گردد. با توجه به تردمیلی که انتخاب می کنید، قیمت تردمیل خوب می تواند بالا یا پایین باشد. اما برای خرید تردمیل خانگی قیمت تردمیل مسئله مهمی است. حتی می توانید ابتدا با در نظر گرفتن قیمت تردمیل خوب، به فیلتر کردن تردمیل ها بپردازید سپس به ویژگی های دیگر برسید.

قیمت تردمیل خانگی ارزان

برای خرید تردمیل خانگی ارزان باید توجه داشته باشید که هر ارزانی خوب نیست و اگر قیمت تردمیل ارزان باشد لزوما به معنای بهترین تردمیل خانگی نیست. از این جهت بهتر است سرمایه خود را برای خرید تردمیلی صرف کنید که ویژگی های مثبت قانع کننده داشته باشد.

انسان برای حفظ سلامتی خودش به ورزش کردن احتیاج دارد. یکی از ورزش ها که آن را می‌توان مادر ورزش ها دانست پیاده روی است اما ممکن است افراد انگیزه و وقت لازم را برای ورزش در محیط‌های باز نداشته باشند و اینجاست که وسیله ای مثل تردمیل خانگی می‌تواند امکان انجام تمارین هوازی در منزل را فراهم آورد. از این رو #خرید_تردمیل_خانگی بهترین وسیله ورزش در خانه می باشد.

برچسب ها: قیمت تردمیل باشگاهی قیمت تردمیل نیمه باشگاهی The best club treadmill بهترین تردمیل باشگاهی چه ویژگی هایی دارد ؟دیدگاه
دیدگاه شما :