اگر تردمیل ارور داد چه باید کرد؟

16/اسفند/1399 تردمیل - مقالات بدون دیدگاه

اگر تردمیل ارور داد چه باید کرد؟  تردمیل خانگی از لوازم ورزشی مورد نیاز هر خانه ای می باشد که به شما این امکان را می دهد که در هر آب و هوایی و در هر ساعتی از شبانه روز، تمرین دویدن داشته باشید. انگیزی برخی از کاربران از خرید تردمیل خانگی کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام نیز می باشد. هنگام خرید تردمیل خانگی باید بدانید که شما در حال خرید وسیله ای هستید که نیاز به نگهداری و تعمیرات دوره ای دارد و حتی ممکن است گاهی شما را غافلگیر کند و لحظه ای که فکر نمی کنید، روشن نشود یا ارور های مختلفی نشان دهد. حال اگر ارور داد چه باید کرد؟ در این مطلب به انواع ارور تردمیل خانگی و چگونگی رفع آن پرداخته ایم.

اگر تردمیل ارور داد چه باید کرد؟

اگر تردمیل ارور داد ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید و بدانید که تردمیل خانگی نیز مانند هر وسیله دیگری که در خانه دارید ممکن است دچار مشکل شود. سپس با توجه به اروری که نمایش می دهد، به رفع نقص بپردازید. در نهایت اگر متوجه منبع خطا نشدید، بهتر است با مراجعه به نمایندگی خرید و فروش تردمیل خانگی ، کار تعمیر نردمیل خانگی را به متخصص آن بسپارید.

اگر تردمیل ارور داد چه باید کرد؟

ارور های متداول تردمیل خانگی

POWER ERROR: پارو ارور مربوط به روشن نشدن تردمیل است که با فشردن دکمه پاور تردمیل اماده حرکت می شود. برای رفع این مشکل کابل برق را چک کنید که به درستی برق رسانی کند. حتی ممکن است کابل برق را با بی دقتی به پریز وصل کرده باشید و کامل وارد پریز نشده باشد. در کل برای رفع این مشکل، کابل برق و اتصالات آن را چک کنید ولی اگر کابل مشکلی نداشت، توسط فازمتر، مسیر عبور جریان برق را چک کنید.

START ERROR: این ارور زمانی نشان داده می شود که تردمیل حرکت نمی کند. علت حرکت نکردن تردمیل را می توان ایجاد مشکل در برد یا سوختن موتور تردمیل دانست. برای تعمیر برد باید با متخصص این کار صحبت کنید. در صورتی که تعمیر برد چاره ساز نباشد، باید برد را تعویض کنید. در صورتی که منشا این مشکل از برد تردمیل خانگی باشد، بهتر است تعمیرکار تردمیل خانگی این مسئله را بررسی کند.

MONITOR ERROR: خطای مانیتور مربوط به صفحه نمایش تردمیل است. در این مورد باید همه اتصالات تردمیل و مانیتور را چک کنید.

CODE ERROR: کد ارور مربوط به زمانی است که 6 کد مختلف روی صفحه نمایش تردمیل خانگی نشان داده می شود. هر کدام از این کدها خبر از ایجاد نقص در قسمت های مختلف تردمیل را گزارش می دهد. البته باید اضافه کنیم که کدهای خطا از مارک به مارک دیگر متفاوت است بنابراین بهتر است برای دانستن منشا ارور و رفع ارور های تردمیل خانگی، به دفترچه راهنمایی که در هنگام خرید تردمیل خانگی دریافت کردید، مراجعه کنید. با این حال در ادامه به توضیح ارور های کد تردمیل خانگی می پردازیم:

اگر تردمیل ارور داد چه باید کرد؟

ارور e1 در تردمیل  خانگی

این ارور نشان دهنده ی این است که نیاز به تعمیر برد تردمیل خانگی وجود دارد.

ابتدا تردمیل خانیگ را از برق بکشید و پس از یک دقیقه دوباره به برق وصل کنید. امکان دارد تردمیل خانگی روشن شود و مشکل رفع شود.

مسیر جریان برق را چک کنید و ببینید که آیا همه ی اتصالات به درستی در جای خود قرار دارند یا خیر. اگر همه اتصالات درست بود، احتمالا مشکل از سنسور سرعت است و برای تعمی آن باید با نعمیرکار تردمیل خانگی تماس بگیرید. برای یافتن بهترین تعمیر کار تردمیل خانگی می توانید به دفترچه ای که همراه با خرید تردمیل خانیگ دریافت کردید مراجعه کنید و لیست شماره های نمایندگی تردمیل در شهر خود را پیدا کنید.

اگر پس از استارت زدن تردمیل شروع به حرکت کرد اما پس از چمد ثانیه خاموش شد، ممکن است موتور تردمیل آسیب دیده باشد.

در صورتی که با فشردن دکمه استارت، تردمیل شروع به حرکت کرد اما با قرارگیری روی آن تردمیل خاموش شد، ممکن است به دلیل مصرف زیاد برق و آسیب به قطعات تردمیل این نقص پدید آمده باشد.

ارور e2 در تردمیل خانگی

ارور e2 در تردمیل خانگی نشان دهنده ی این است که سنسور سرعت نیاز به تعمیر دارد. سنسور سرعت نزدیک غلط پشتی تردمیل خانگی قرار دارد.

ارور e3 در تردمیل خانگی

ارور e3 در تردمیل خانگی به این معناست که موتور تدرمیل نیاز به تعمیر دارد. برای رفع این ارور باید از تعمیر کار حرفه ای تردمیل کمک بگیرید.

ارور e4 در تردمیل خانگی

ارور e4 در تردمیل خانگی خبر از این مسئله می دهد که اتصال موتور شیب با جریان برق قطع شده است. برای رفع این خطا، ابتدا باید اتصالات برق را چک کنید.

اگر تردمیل ارور داد چه باید کرد؟

ارور e5 در تردمیل خانگی

ارور e5 در تردمیل خانگی  مربوط به زمانی است که ولتاژ جریان ورودی به تردمیل کمتر از میزان مورد نیاز است.

ارور e6 در تردمیل خانگی

ارور e6 در تردمیل خانگی هنگامی رخ می دهد که آی سی برد درایور مشکل دارد.

ارور e7 در تردمیل خانگی

ارور e7 در تردمیل خانگی در مواقعی رخ می دهد که مشکلی در عملکرد موتور شیب دستگاه تردمیل رخ می دهد.

در زمان وقوع هر یک از این ایرادات اگر با بررسی کردن راه به جای نبردید، بهترین کار تماس با تعمیرکار حرفه ای تردمیل خانگی است.

تردمیل روشن میشود ولی حرکت نمیکند؛ علت چیست؟

در صورتی که تردمیل روشن میشود ولی حرکت نمیکند یا بوی سوختگی می دهد باید به چهار چیز شک کنید: 1) امکان دارد کابل برق تردمیل شل شده باشد 2) ممکن است فیوز مورد استفاده تردمیل کمتر از 20 آمپر باشد 3) در نهایت ممکن است تسمه ی تردمیل دچار مشکل شده باشد4) در بدترین حالت نیز باید به آسیب موتور تردمیل فکر کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل چیست؟

در صورتی که تردمیل خانگی به طور ناگهانی خاموش شود، باید کابل اتصالات تردمیل را چک کنید، فیوز کنتور را بررسی نمائید. اگر دستگاه روشن ولی بدون استفاده بود و ناگهانی خاموش یا ری استارت شد، باید به تسمه یا موتور تردمیل شک کرد.

اگر تردمیل ارور داد چه باید کرد؟

علت برق گرفتگی تردمیل در حین استفاده از تردمیل چیست؟

الکتریسیته ساکن می تواند توسط تعدادی از دلایل محیطی تولید شود. تولید الکتریسیته ساکن هنگام استفاده از تردمیل به دلیل اصطکاک ایجاد شده در اثر حرکت مکرر معمول است. محیط های خشک و غبارآلود می توانند حضور و شدت الکتریسیته ساکن را بیشتر کنند. تردمیل هایی که به طور مرتب تمیز نمی شوند، بیشتر از تجمع خاک و گرد وغبار آسیب می بینند و خطر شوکه شدن شما را افزایش می دهند.

افزایش اصطکاک تسمه فرسوده نیز می تواند الکتریسیته ساکن تولید کند. سیم و دوشاخه برق را از نظر خرابی بررسی کنید. عدم اتصال تردمیل به یک خروجی زمینی مجهز به محافظ ولتاژ نیز می تواند خطر شوکه شدن شما را افزایش دهد.

برای رفع این مشکل می توانید زیر تردمیل فرش یا موکت پهن کنید، از استفاده از سیم و کابل های فرسوده خودداری کنید و از پوشیدن لباس های پلی استر و پلاستیکی اجتناب کنید. در کل برای استفاده از تردمیل بهتر است لباس پنبه ای و نخی بپوشید.

چرا تردمیل بوی سوختگی می دهد؟

وجود قطعی در سیم تردمیل یا اصکاک تسمه با کف تردمیل ممکن است باعث ایجاد بوی سوختگی شود. در صورتی که متوجه بوی سوختگی شدید، سریعا تردمیل را از برق جدا کنید و با متخصص تماس بگیرید.

چرا دکمه های تردمیل کار نمی کند؟

گاهی ممکن است پنل زیر دکمه های تردمیل به درستی کار نکند که با مشکل کار نکردن دکمه های تردمیل مواجه می شویم. در مواردی با آسیب دیدن آی سی دی یا در صورت فرسودگی کابل های بین برد  بالا و پایین نیز این مشکل رخ می دهد. برای رفع این مشکل با پیدا کردن شماره نمایندگی تردمیل از طریق دفترچه ای که در هنگام خرید تردمیل خانگی دریافت کردید با تعمیر کار حرفه ای تماس بگیرید.

قیمت برد تردمیل

برد تردمیل از قطعات اصلی و مهم تردمیل است که در صورتی که مشکلی برای آن رخ دهد، باید در سریع ترین زمان ممکن با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید. قیمت برد تردمیل با توجه به مارک و مدل تردمیل متفاوت است. اما در صورتی که قسمتی از برد خراب شده است، برای کاهش هزینه ها بهتر است همان قطعه تعویض یا تعمیر شود.

خرید تردمیل خانگی

برای خردی تردمیل خانگی باید بدانید که این تردمیل مناسب ورزش های سنگین و استفاده مداوم چندین کاربر نیست. اما برای ورزش های سبک و دویدن و راه رفتن گزینه مناسبی است. با خرید تردمیل خانگی با پرداخت هزینه ای کمتر از تردمیل های باشگاهی می توانید یک باشگاه کوچک در گوشه اتاق خود داشته باشید. برای خرید تردمیل خانگی حواستان به وزنی که تردمیل می توان تحمل کند، اندازه تسمه تردمیل و سایر مسائل این چنین باشد. هنگامی که قصد خرید تردمیل خانگی را دارد به سایت های معتبر فروش تردمیل مراجعه کنید و در زمان خرید تردمیل خانگی از نحوه روغن کاری و تمیز کاری آن نیز پرس و جو کنید.

خرید اینترنتی تردمیل خانگی از فروشگاه های معتبر

قبل از تصمیم گیری درباره خرید اینترنتی تردمیل خانگی، بودجه و میزان فضای خانه خود را در نظر بگیرید. تردمیل ها ممکن است هنگام کار سر و صدای زیادی ایجاد کنند که باید قبل از خرید آنلاین تردمیل خانگی، آسایش همسایگانتان را نیز در نظر بگیرید. خرید اینترنتی تردمیل خانگی می تواند به شما در رعایت برنامه دویدن تان کمک کند. برای خرید اینترنتی تردمیل خانگی تنها به فروشگاه های معتبر اطمینان کنید و پس از دریافت راهنمای خرید تردمیل خانگی، برای خرید تردمیل اقدام کنید.

برچسب ها: Treadmill error ارور e1 در تردمیل علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل ارور e9 تردمیل ارور e02 در تردمیل اگر تردمیل ارور داد چه باید کرد؟دیدگاه
دیدگاه شما :