آشنایی با تردمیل آبی و مزایای استفاده از آن

14/فروردین/1400 تردمیل - مقالات بدون دیدگاه

آشنایی با تردمیل آبی و مزایای استفاده از آن : خوب است که هر روز دویدن را انجام دهید زیرا به سلامت و تناسب اندام شما کمک می کند. با این حال ، همه نمی توانند هر روز برای دویدن آهسته بیرون بروند زیرا ممکن است وقت این کار را نداشته باشند. اگر به دنبال تناسب اندام بدون نیاز به ترک خانه هستید، خرید تردمیل خانگی گزینه خوبی است. تردمیل آبی خانگی نیز یکی از انواع ترمیل ها می باشد که با کمک آب، به توانبخشی سریعتر و بدون درد ورزشکاران و بیماران کمک می کنند. تیموتی میلر، مدیر منطقه ای توان بخشی ورزشی در فیزیوتراپی سنت لوک در پنسیلوانیا، گفت: "آب یک وسیله عالی برای ورزش است." به طور سنتی، تناسب اندام در آب شامل شنا، ایروبیک در آب و تمرینات اساسی برای انعطاف پذیری است، اما تردمیل های آبی گزینه های پیش رو را گسترش داده اند. اکنون بیماران می توانند زیر آب راه بروند و آهسته بدوند.

در جایی که فرد ممکن است فقط پنج تا ده دقیقه در خشکی راه برود، می تواند جلسات طولانی تری را روی تردمیل آبی به اتمام برساند. خرید تردمیل آبی خانگی این به این معنی است که فعالیت بدنی را زودتر و بدون درد شروع کنید. در ادامه به مزایا تردمیل آبی و کاربرد آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

برای دیدن جدیدترین لیست قیمت تردمیل و خرید تردمیل و همینطور مشاوره و راهنمای خرید تردمیل با کارشناسان ما به صفحه فروشگاه ما مراجعه کنید

آشنایی با تردمیل آبی و مزایای استفاده از آن

تردمیل آبی چگونه عمل می کند؟

استفاده از تردمیل آبی از روش های هیدورتراپی می باشد که به این صورت می باشد که فرد با قرار گیری در فضای آب درد را روی خود حس نمی کند و با قرار گیری وزن در آب، وزن کاهش می یابد. از طرفی با قرار گیری فرد در آب، چون فشار بیشتری روی عضلات او وارد می شود، عضلات و استخوان های پا قوی می شوند و می تواند به کاهش درد ها پا کمک کند.

تردمیل آبی به چه نوع آسیب هایی کمک خواهد کرد؟

  • علاوه بر مزایای آب در خرید تردمیل آبی، تردمیل های در آب می توانند توانبخشی کنترل شده با دما را برای کاهش تورم فراهم کنند. سطح آب قابل تنظیم امکان تغییر در شناوری و مقاومت را فراهم می کند. علاوه بر این، تردمیل های آبی که در توانبخشی استفاده می شود می تواند کیفیت زندگی را بهبود بخشد.
  • برای ورزشکاران، درد آسیب دیدگی با فشار روانی ناشی از دست دادن زمان تمرین و تناسب اندام کلی افزایش می یابد. توانایی استفاده از تردمیل زیر آب برای شروع زودتر توانبخشی به کاهش پریشانی روانشناختی کمک می کند. برخی از ورزشکاران برای "روزهای بهبودی" از تردمیل های زیر آب استفاده می کنند، زمانی که می خواهند تأثیر افزودن مایل بیشتر بر روی مفاصل و استخوان های خود را کاهش دهند.
  • برای انواع مختلف بیماران، فعالیت بدنی کیفیت زندگی از جمله کیفیت خواب، متابولیسم و توانایی های شناختی را بهبود می بخشد. بهبود سریعتر با استفاده از تردمیل آب درمانی به نفع هر کسی است که توانبخشی دارد.

آشنایی با تردمیل آبی و مزایای استفاده از آن

مزایای استفاده از تردمیل آبی

1. تردمیل آبی دامنه حرکت اولیه را تقویت می کند

افراد مسن با درد مفاصل و عضلات ممکن است با استفاده از تردمیل آبی بهتر تسکین پیدا کنند. حتی اگر افراد مبتلا به بیماری های مزمن مانند آرتروز غالباً از انجام فعالیت هایی مانند پیاده روی و ورزش اجتناب می کنند، این فعالیت ها می توانند باعث از بین رفتن درد شوند.

2. آموزش راه رفتن را در یک محیط کم تأثیر آغاز می کند

با خرید تردمیل آبی، بیماران می توانند بدون ترس از سقوط، آموزش راه رفتن را طی کنند. این به بیماران کمک می کند تا احساس موفقیت بیشتری داشته باشند و احتمال کمتری دارد که جلسات درمان فیزیکی تردمیل آبی را لغو کنند.

از نظر آماری، یک سوم بزرگسالان بالای 65 سال هر سال دچار سقوط می شوند و اغلب نتیجه عدم تعادل و ضعف بدن است. پزشکان باید ابزاری در دست داشته باشند که بتواند به بیماران کمک کند تا تعادل خود را بدست آورند و تردمیل های زیر آب وسیله ای مناسب برای آموزش راه رفتن کم ضربه هستند.

3. تردمیل آبی استقامت قلبی عروقی را بهبود می دهد

با فیزیوتراپی تردمیل آبی، مدت زمان طولانی تری برای ورزش با مقاومت بیشتر آب ترکیب می شود. این استقامت قلبی عروقی بیشتری ایجاد می کند، که به نوبه خود باعث افزایش استقامت فیزیکی بیمار در زمین می شود. ورزشکار مشهور دب سوندرمن پس از جراحی های پشت به پشت مفصل ران، از HydroWorx 500 به عنوان ابزاری برای تناسب اندام قلبی عروقی استفاده کرد. خیلی زود، تمرینات تردمیل زیر آب قدرت او را دوباره ساخت و کشیدگی مفصل را از باسنش خارج کرد.

4. افزایش انعطاف پذیری با تردمیل آبی

با تحریک اثرات حسی آب گرم، بیماران هنگام استفاده از تردمیل آبی از آرامش مفصلی و عضلانی بیشتری برخوردار می شوند. در زیر آب، وزن فرد 80 درصد کاهش می یابد و استرس مفصل را از بین می برد.

5. تردمیل آبی بر تقویت عضلات تأثیر می گذارد

از بین تمام مزایای تردمیل آبی، یکی از مهمترین مواردی که مورد توجه قرار نمی گیرد ، عامل تقویت عضله است. مطالعه اخیر انجام شده توسط دانشگاه A&M تگزاس (TAMU) نشان داد که ترکیبی از تمرینات قدرتی و تمرینات تردمیل آبی در ایجاد توده بدن موثرتر از تمرینات قدرتی است که به تنهایی یا همراه با تمرینات تردمیل زمینی انجام می شود.

وقتی شخصی روی تردمیل زیر آب می دود ، بدن او به دلیل گرانروی آب بیشتر تحت فشار قرار می گیرد. این امر منجر به افزایش قدرت ران، پا و همچنین بهبود در گروه های اصلی عضلانی در سراسر بدن می شود.

6. تردمیل آبی سطح فشار خون را کاهش می دهد

در حالی که همه می دانند ورزش به کاهش فشار خون کمک می کند، مطالعه اخیر TAMU نشان داد که آموزش تردمیل آبی موثرتر از ورزش زمینی در کاهش فشار خون است. با بررسی 60 بزرگسال و مقایسه تمرینات تردمیل روی زمین و زیر آب، این مطالعه نشان داد که تمرینات زیر آب منجر به کاهش بیشتر BP دیاستولیک، BP سیستولیک و BP دیاستولیک در حال استراحت می شود.

7. تردمیل آبی سفتی مفصل را کاهش می دهد

در مطالعه اخیر دانشگاه ایالتی یوتا، مشخص شد که بیماران مبتلا به آرتروز (OA) با استفاده از تردمیل زیر آب از تحرک بیشتر و کاهش درد مفاصل برخوردار هستند.

آشنایی با تردمیل آبی و مزایای استفاده از آن

کاربرد تردمیل آبی

برای ورزشکارانی که در هنگام آسیب دیدگی باید بدن خود را حفظ کنند، یا برای بیمارانی که سعی در تقویت قدرت خود دارند، تردمیل های زیر آب به درمانگران فیزیکی و مربیان ورزشی ابزاری موثر برای نتایج خوب می دهند. در اینجا برخی از بهترین موارد استفاده از تردمیل زیر آب وجود دارد:

1. در حالت سالم برای یک ورزش بدون تحمل وزن کامل

برای اینکه ورزشکاران بتوانند با کاهش فشار روانی فرکانس تمرین خود را حفظ کنند، امکانات آموزشی باید نصب تردمیل زیر آب را در نظر بگیرند. خرید تردمیل آبی برای تقویت عضلات بدون تحمل وزن امری طبیعی در بعضی مراکز درمانی است. حتی توصیه می شود که درون استخر قدم بزنید و از مزایای آن برخوردار شوید.

2. بهبود راه رفتن پس از آسیب با تردمیل آبی

هر کسی که از ناحیه ران یا پا آسیب دیده باشد بدون شک نگران بهبودی و ادامه زندگی به صورت عادی است. با این حال، آموزش توانبخشی و راه رفتن می تواند طولانی و یک فرآیند اغلب دلسرد کننده باشد. در حالی که بهبود می تواند بیش از حد انتظار طول بکشد، برای عبور از آن راه میان بری وجود دارد. بیمارانی که برای به دست آوردن توانایی راه رفتن خود کار می کنند می توانند با جلسات تردمیل زیر آب که به مزایای بی نظیری برای کسانی که تحت عمل جراحی مفصل قرار گرفته اند، برسند.

3. افزایش قدرت عضله پا با تردمیل آبی

ورزش تردمیل زیر آب یک روش ثابت شده برای تونینگ پا است. هنگامی که در برابر فشار آب قرار می گیرد، عمل راه رفتن روی تردمیل به تقویت قدرت در امتداد اندام تحتانی کمک می کند.

برای بزرگسالان مسن، ورزش های پا خطر زمین خوردن را کاهش می دهد. پس از جراحی پایین تنه، دوره ای دنبال خواهد شد که بیمار باید از انجام فعالیت های تحمل کننده وزن خودداری کند. اما اغلب، به لطف عوامل افزایش دهنده آب، یک بیمار یا ورزشکار می تواند با خرید تردمیل آبی از فروشگاه های معتبر اینترنتی به عنوان کمک به بهبودی در طی چند روز پس از جراحی استفاده کند.

4. جلوگیری از آسیب دیدگی با کمک تردمیل آبی

از آنجا که تمام حرکات پای بدن به باسن متصل است، آسیب دیدگی در آن ناحیه می تواند منجر به آسیب دیدگی بیشتر در اطراف بدن شود. بنابراین، برای مقابله با میزان پارگی رباط صلیبی قدامی (ACL)، به برنامه های تقویت مفصل ران نیاز است. برای افرادی که تازه دچار پارگی شده اند، می توان از تردمیل آبی برای مداخله در برابر آسیب های بعدی و عوارض جانبی مانند از دست دادن تعادل، تحرک و قدرت عضلانی - استفاده کرد.

آشنایی با تردمیل آبی و مزایای استفاده از آن

راهنمای خرید تردمیل خانگی

خرید تردمیل خانگی می تواند یکی از معقول ترین سرمایه گذاری ها برای سلامتی شما باشد. استفاده از تردمیل آسان، کارآمد در سوزاندن کالری و بسیار راحت است و روشی ایده آل برای کنترل وزن همراه با تقویت عضلات برای بهبود تناسب اندام قلبی عروقی شما ارائه می دهند. فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر روی قیمت تردمیل تأثیر می گذارد مانند نوع تجهیزات مورد استفاده، اندازه تسمه و شیب آن از جمله موارد دیگر.

عواملی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

نام تجاری تردمیل خانگی
الکترونیکی یا دستی بودن تردمیل خانگی
شیب خودکار یا دستی تردمیل خانگی
وزن پشتیبانی شده تردمیل خانگی
قیمت تردمیل خانگی

نام تجاری تردمیل خانگی

هنگامی که در حال بررسی قیمت های تردمیل برای خرید تردمیل خانگی هستید، باید بیشتر به نوع مارکی توجه کنید که احتمالاً چک کردن آن را انجام می دهید. به این دلیل است که یک مارک تجاری نشان دهنده کیفیت بالا، سطح خدمات و در نهایت رضایت شماست.

تردمیل خانگی الکترونیکی یا دستی

اگر تا به حال از تردمیل سالن ورزشی استفاده کرده اید، احتمالاً این یک تردمیل الکترونیکی بوده است. تردمیل های الکترونیکی دارای موتورهای داخلی هستند که کمربندی را که می توانید روی آن راه بروید یا بدوید اجرا می کنند. در حالی که تردمیل دستی تردمیلی است که موتور الکترونیکی ندارد و برای کار کردن به تلاش کاربر احتیاج دارد. از این رو توجه به موتوردار بودن یا دستی بودن تردمیل در خرید تردمیل خانگی را مورد توجه قرار دهید.

شیب خودکار یا دستی تردمیل خانگی

همانطور که با راه رفتن قویتر می شوید، یکی از ساده ترین راه ها برای به حداکثر رساندن قدرت خود افزایش تمرین است. جدا از سرعت، یک روش خوب برای افزایش شدت تمرین افزایش شیب است. هرچه شیب بالاتر باشد، شدت آن بهتر است!

وزن پشتیبانی شده تردمیل خانگی

تردمیل خانگی مناسب باید حداقل 10 کیلوگرم بیش از وزن شما را نیز تحمل کند. از این رو در هنگام خرید تردمیل خانگی باید به میزان وزنی که تردمیل می تواند تحمل کند توجه داشته باشید.

قیمت تردمیل خانگی

قیمت تردمیل خانگی از عوامل تعیین کننده در خرید تردمیل است. برای اطلاع از قیمت تردمیل های خانگی یا انواع تردمیل های دیگر می توانید به فروشگاه های اینترنتی مراجعه نمایید و با مشورت با کارشناسان برای خرید تردمیل خانگی اقدام نمایید.

برچسب ها: تردمیل داخل استخر قیمت تردمیل آبی موتوردار خرید تردمیل آبی هوشمند آشنایی با تردمیل آبی و مزایای استفاده از آندیدگاه
دیدگاه شما :